ВМРО-ДПМНЕ: Еквити-фондови

Владата на ВМРО ДПМНЕ ќе поддржи формирање на инвестициски еквити-фондови. Рок: 2008-2012 година.

Образложение:

ВМРО-ДПМНЕ во нивиот Отчет на страна 27 кажуваат дека овој проект не е остварен.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција