ВМРО-ДПМНЕ: Електронска база на врховен суд

Придобивките од подготовка на електронска база на судски одлуки на Врховниот суд се поголема транспарентност и усогласеност при донесување на пресуди за исти или слични случаи од страна напониските судови. Рок: декември 2008 година.

Образложение:

Базата на одлуки е достапна како дел од веб-сајтот на Врховниот суд на РМ.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција