ВМРО-ДПМНЕ: Електронска регистрација на бизнис

Спроведувањето на овој проект ќе овозможи целосна електронска достава на документи за отворање фирма, со што дополнително ќе се поедностават постапките и ќе се намалат трошоците. (Рок август 2009). Ќе се овозможи фирмите електронски да проверат дали е достапно името што сакаат да и го дадат на новата фирма. (Рок ноември 2008).

Образложение:

Ветувањето е исполнето (Линк до сервисот), но дури година и три месеци подоцна.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција