ВМРО-ДПМНЕ: Електронски избор на посвоител

Воведување на системот за електронски избор на посвоител, со што ќе се овозможи транспарентен, професионален и одговорен метод за избор на потенцијалните посвоители.

Образложение:

Системот за електронски избор е воведен во февруари 2011. [Пристапено на: 19.05.2011]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција