ВМРО-ДПМНЕ: Електронско издавање документи

Ќе создадеме услови за електронско издавање документи поврзани со матичната евиденција на граѓаните. Рок: септември 2011 година.

Образложение:

Ова ветување е опфатено со проектот Е-документи [Пристапено на: 30.05.2011], но функционирањето на овој систем се уште не е започнато.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција