ВМРО-ДПМНЕ: Електронско водење бизнис

Зголемување на бројот на електронски услуги во државните институции: Отворање фирма преку Интернет. Вмрежување на нотарите, Проект „е-Фактура“ и „е-сметки и известувања“, Зголемување на обемот на електронска трговија

Образложение:

Во правец на исполнување на ова ветување во текот на месец јануари 2014 година, од страна на Владата на Р. Македонија, презентиран беше проектот за поднесување на годишни сметки по електронски пат. На овој начин се очекува да се подобри бизнис климата во Р. Македонија. Ова е само еден дел од предвидените можности за работење на фирмите по електронски пат.

Линкови:

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција