ВМРО-ДПМНЕ: Евиденција на избирачкото право

Ќе направиме промена на одделни закони (Изборниот законик) заради создавање нормативно-правни услови за пренесување на надлежноста  за евиденција на избирачкото право од Министерството за правда во Државната изборна комисија. Рок: крај на 2008 година.

Образложение:

Со измените на Изборниот законик се пренесува надлежноста за евиденција на избирачкото право од Министерството за правда во Државната изборна комисија.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција