ВМРО-ДПМНЕ: Еврејски гробишта – Ново Село, Штипско

Заштита и конзервација на старите Еврејски гробишта кај Ново Село, Штипско

Образложение:

Бесмислено Според член 22 од Законот за локална самоуправа, комуналните дејности како што е одржување на гробишта, се во надлежност на Општините. Поради тоа ова ветување не е во надлежност на Владата.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција