ВМРО-ДПМНЕ: Формирање на Гарантен фонд

Ќе се формира Гарантен фонд за обезбедување на учесниците на пазарот на капитал од неможност за порамнување на берзански трансакции.

Образложение:

Во изминатиот период во повеќе наврати од страна на бизнис заедницата во Македонија, беше побарано од Владата на Р. Македонија да се оформи гарантен фонд. Од нивна страна не постојат официјални информации кога и дали ќе се формира овој фонд.

 Линкови: 

Оценето од: Марија Теговска

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција