ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на Градска Куќа

Изградба на Градска куќа (резиденцијален дел) на местото на поранешниот Офицерски дом во центарот на Скопје. Во истиот објект ќе има соодветни простории за свечен и работен прием на високи делегации (претседатели, премиери, градончалници), соодветна просторија за матична служба на Скопје, како и хотелско-комерцијален дел. Рок: 2012 година;

Образложение:

Објектот не е изграден и до овој момент нема информација кога истиот ќе започне да се гради.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција