ВМРО-ДПМНЕ: Градски стадион Скопје – арена Филип Втори

Северна, западна и источна трибина, голем семафор, обнова на тревата и надворешна обвивка околу Градскиот стадион во Скопје градењето на северната трибина веќе е во полн ек, и ќе заврши во јуни 2009 година. Оваа година ќе започне процедурата за изградба на источната и западната трибина, набавка на голем семафор, обнова на тревата и надворешна обвивка околу стадионот. Рок на комплетно завршување: 2011-2012.

Образложение:

Северната, западната и источната трибина се веќе пуштени во употреба, а во преостанатиот период, до 2012 година се очекува реконструкција на фудбалскиот терен и атлетската патека.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција