ВМРО-ДПМНЕ: Грижа за македонските иселеници

Ќе продолжиме да водиме грижа за македонските иселеници во странство во сите континенти, каде што живеат.

Образложение:

Потпишани се договори за социјално осигурување со Австралија и Канада.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција