ВМРО-ДПМНЕ: Имплементација на Препораките од ГРЕКО

Координација на активностите за имплементација на Препораките од ГРЕКО за РМ (група на држави за борба против корупција) на Советот на Европа 2008-2011.

Образложение:

Извештај за евалуација на Република Македонија од ГРЕКО:

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција