ВМРО-ДПМНЕ: Инспекција за државната служба

Зајакнување на инспекцијата за државната служба преку изменето законодавство и подобро функционирање на инспекцијата. [Рок: декември 2011]

Образложение:

Предвидените законски измени не се направени во зададениот рок, односно Законот за инспекциски надзор не претрпел измени во оваа насока.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција