ВМРО-ДПМНЕ: Институција за анализа на здравствениот систем

Нова институција за планирање, анализа и за дијагностицирање на состојбите во здравствениот систем; за спроведување на обуки за здравствениот менаџмент; академска обука на кадарот што планира да ја насочи својата кариера во унапредување на здравствениот систем;

Образложение:

Не постојат информации дека е формирана ваква институција.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција