ВМРО-ДПМНЕ: Интегрална евалуација во основни и средни училишта

Ќе го подобриме квалитетот на воспитно-образовниот процес преку интегрална евалуација во основните и во средните училишта со стандардизирани процедури во областите на квалитетот на учењето и на наставата, училишното планирање, училишното управување, наставните планови и програми, поддршката на учениците и развојот на ресурсите во училиштата и на соработката со родителите . извештаите од интегралните евалуации ќе се објавуваат на вебстраницата на Министерството за образование и наука . (рок 2009-2011)

Образложение:

Интегралната евалуација е спроведена во 24 училишта за 2010 година.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција