ВМРО-ДПМНЕ: Интегрирана наплата на продонеси

Ќе ја интегрираме наплатата на социјалните придонеси и даноците во Управата за јавни приходи (крај на 2008).

Образложение:

Според Управата за јавни приходи:

„Од 1 јануари 2009 година, согласно Законот за придонеси од задолжително социјално осигурување и Правилникот за начинот на пресметка и уплата на придонесите од задолжително социјално осигурување, обврзниците за пресметка и уплата на плата, придонеси и персонален данок на доход се должни податоците да ги доставуваат до Управата за јавни приходи.“

Линкови

  • Управа за јавни приходи на РМ. (јануари 2009).  Придонеси. [Пристапено на 27.05.2011.]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција