ВМРО-ДПМНЕ: Интернет во сите судови

Ќе воведеме Интернет во сите судови. Рок: јули 2009

Образложение:

Во функција на реализација на ИКТ Стратегијата на Министерството за правда, во сите судови во Република Македонија, во Врховниот суд на Република Македонија, Апелационите судови и Основните судови инсталиран е Интернет и секој суд има своја Web страна.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција