ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на 35 нови спортски сали

Во текот на 2008 година ќе продолжиме со реализација на проектот и изградба и на останатите 19 сали во: кичево, Сарај, кисела Вода 2, Ново Село, Липково, бутел, Радишани, тетово 1, Центар, Фа-култетот за физичка култура, битолскиот универзитет, тетовскиот универзитет, Штипскиот универ-зитет, Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, Аеродром, Крива Пaланка, Ростуше, Струмица (Куклиш) и Гази Баба.

Образложение

Според информациите од Владините претставници до 10 март 2011 година се изградени 27 од предвидените 35 спортски сали.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција