ВМРО-ДПМНЕ: Измена на законот за данок на имот

Со цел да го скратиме рокот за заверка на договорите за пренос на сопственоста на недвижен имот кај нотар, како и уписот на преносот на правото на сопственост на недвижности во јавната книга, ќе ја разгледаме можноста доказот за платен данок на промет на недвижности да не биде услов за заверката. Рок: декември 2008 година

Образложение:

Во Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ на страна 27 пишува дека ова ветување не е исполнето.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција