ВМРО-ДПМНЕ: Изменување и дополнување на Законот за малолетничка правда

Предлог за донесување Закон за изменување и дополнување на Законот за малолетничка правда.

Образложение:

Донесени се измена и дополнување на законот на 05.11.2010 [Пристапено на: 28.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција