ВМРО-ДПМНЕ: Кампања за промоција на добра земјоделска практика

Ќе спроведеме кампања за промоција и обуки за земјоделците за добра земјоделска практика како основа која треба да им помогне на земјоделците во примена на исправни методи на земјоделско производство и на одржливите земјоделски практики. Активностите ќе бидат поддржани и имплементирани, и подоцна дел од редовното работење на советодавните служби. [Рок: ноември 2011 – 2012]

Образложение:

Според информациите, кампањата за промоција и обуки за земјоделците за добра земјоделска практика е во подготовка и заклучно со истекот на рокот за исполнување на ова ветување, сè уште не е реализирана. Според тоа, ова ветување се оценува како неисполнето. [Ажурирано на: 15.04.2013]

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција