ВМРО-ДПМНЕ: Канцеларии во соработка со ИОМ

Отворање на канцеларии во соработка со ИОМ за информирање за легална миграција на заинтересираните македонски граѓани. [Рок: септември 2011]

Образложение:

Според информациите од Интернационалната Организација за Миграција (ИОМ), во Македонија се отворени 4 миграциски сервисни центри, по еден во Скопје, Битола, Тетово и Струмица.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција