ВМРО-ДПМНЕ: Ќе нема нови и повисоки даноци

Во следните четири години нема да воведуваме нови даноци, ниту да ги зголемуваме постојните.

Образложение:

За разлика од повеќето земји во Европа, во Македонија не се покачи, ниту пак се воведе нов данок.

Методологијата на Вистиномер опфаќа анализа на ветувањата на начин како што се поставени, така што при  оценувањето на ова ветување не можеа да бидат земени предвид покачувањата на други давачки кон државата кои го немаат статусот на даноци.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција