ВМРО-ДПМНЕ: Кодификација на граѓанското право и казнена евиденција

Во текот на 2009 година ќе направиме подготовки за кодификација на граѓанското право и реализација на активностите за кодификација до 2011 година, а казнената евиденција ќе ја пренесеме од Министерството за внатрешни работи во судовите.

Образложение:

Формирана е комисија која почна со работа за изготвување на првиот Ѓраѓански законик на Македонија со што ќе биде извршена кодификација на граѓанското право.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција