ВМРО-ДПМНЕ: Компјутеризација на судиите

Ќе обезбедиме компјутер со софтвер за секој судија, помошниците на судиите, обвинителите и нивните помошници и нивно системско поврзување. Ќе спроведеме обука за користење компјутер и интернет за сите судии, обвинители и нивните помошници. Рок: септември 2009 година.

Образложение:

Предвидените дејности за набавка на опрема и обуки за судии, обвинители и нивни помошници биле спроведени.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција