ВМРО-ДПМНЕ: Конвенцијата на ООН за хендикепирани лица

Во следниот мандат, Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја ратификува Конвенцијата на ООН за хендикепирани лица. [Рок: 2013]

Образложение:

Конвенцијата на ООН за хендикепирани лица беше ратификувана во декември 2011 година. Ова ветување се оценува како исполнето. [Ажурирано на: 02.04.2014]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција