ВМРО-ДПМНЕ: Кредити за вработување

Проектот предвидува доделување на кредитни средства од 3 .000 евра за едно работно место на невработени лица кои се заинтересирани да почнат сопствен бизнис, со можност за здружување на најмногу 5 лица. Рок: континуирано 2008-2012 година

Образложение:

Владата го презентираше оперативниот план за активни програми и мерки за вработување во 2011 година. Дали е почнато да се спроведува во пракса нема достапни информации.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција