ВМРО-ДПМНЕ: Културно наследство на Република Македонија

Археолошко-туристички проект: археолошки истражувања, конзервација, реставрација, реконструкција и пре-зентација. Носител: Управа за заштита на културното наследство. Конзерваторско-реставраторски проект на живопис и архитектура на средновековни сакрални монументи (цркви). Археолошки истражувања, заштита, конзервација, реставрација и презентација на ТУНЕЛИТЕ во Кратово. [Рок: 2015 година]

Образложение:

Со ова ветување се ветуваат археолошки истражувања, конзервација, реставрација и реконструкицја на Археолошко-туристички проекти.

За образложение на ова ветување погледнете ги ветувањата:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција