ВМРО-ДПМНЕ: Мапирање на туристичките знаменитости

Мапирање на туристичките знаменитости и обележување на сообраќајниците во регионите секаде каде е тоа потребно. [Рок: 2012 – 2014]

Образложение:

Преземени се повеќе активности во насока на мапирање на туристичките знаменитости и обележување на сообраќајниците. Сепак, со оглед на огромниот број на знаменитости и сообраќајници во земјата, претставува практично невозможно објективно да се анализира дали ова ветување би било исполнето или не. Земајќи го тоа во предвид, ветувањето се оценува како неконкретно. [Ажурирано на: 22.06.2013]

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција