ВМРО-ДПМНЕ: Медиумска кампања – Знаењето е сила, знаењето е моќ

Започнавме со медиумска кампања „Знаењето е сила, знаењето е моќ“ за стимулирање на младите луѓе и на нивните родители за ориентирање кон што повисок степен на образование, како долгорочно најсигурен начин за излез од сиромаштијата и успех во животот.

Образложение:

Кампањата е промовирана во декември 2007 година и се состоеше од емитување платени реклами преку електронски и печатени медиуми.

Владата ги нема објавено рекламите на Интернет на едно официјално место, додека неодговарањето на прашањата за трошоците за нивно создавање и емитување, како и за другите кампањи,  беше причина за низа контроверзи.

Дел од рекламите се достапни на Јутјуб преку неофицијални копии:

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција