ВМРО-ДПМНЕ: Миграција и обновување на старите бази на податоци на МВР

Со Миграција и обновување на старите бази на податоци на МВР до 2013 ќе се поврземе со базите на податоци на другите институции. [Рок: јули 2013]

Образложение:

Според информациите добиени од МВР, миграцијата и обновувањето на старите бази на податоци на МВР се уште не е направена.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција