ВМРО-ДПМНЕ: Мобилна единица на граничната полиција

Ќе формираме мобилна единица на граничната полиција задолжена за илегална миграција. [Рок: 2011]

Образложение:

Новата мобилната единица на граничната полиција задолжена за миграција е формирана и пуштена во функција. [Ажурирано на: 07.11.2011]

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција