ВМРО-ДПМНЕ: Мрежи на советувалишта

Развивање мрежи на советувалишта за репродуктивно здравје на младите на ниво на локална заедница.

Образложение:

Стратегијата за сексуално и репродуктивно здравје се уште не е донесена. Отворено е советувалиште за сексуално и репродуктивно здравје во Скопје, но нема информација за формирање на мрежа од советувалишта.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција