ВМРО-ДПМНЕ: Набавка на немедицинска опрема за болниците и за клиникте

Владата на ВМРО-ДПМНЕ во наредните четири години ќе инвестира и во комплетна обнова на канцелариите на лекарите кои долги години беа потполно запоставени, а во моментот се под секое достоинство. Со тоа на лекарите ќе им се овозможат пристојни услови на работа и во нивните кабинети. Носител: Министерството за здравство. [Рок: 2014 година]

Образложение:

Во Отчетот на Владата за сработеното 2011-2014 година на страна 209, ова ветување е стваено во делот на Исполнети ветувања, и се наведува дека се обезбедени донации за мебел за 5 приоритетни ЈЗУ (КБ Тетово, КБ Штип, КБ Битола, КБ 8 Септември и СБ Наум Охридски). Јавно достапни информации за овој прокет нема, затоа како релевантна ќе ја земем информациијата од Отчетот.

Линк:

Оценето од: Наталија Пешиќ

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција