ВМРО-ДПМНЕ: Нацинален парк Пелистер

Проект Поддршка за имплементација на менаџмент – планот на Националниот парк Пелистер. Во рамки на проектот е планирана реконструкција на информативниот центар во НП Пелистер Овој проект ќе придонесе за развојот на еко туризмот на планината Пелистер и во околината. Рок 2009 година;

Образложение:

Од информациите добиени од Општината, проектот Поддршка за имплементација на менаџмент-планот на Национален парк Пелистер со кој е предвидена реконструкција на информативниот центар во НП Пелистер, е остварен.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција