ВМРО-ДПМНЕ: Национален визен центар

Ќе работиме на заокружување на мрежата на Националниот визен центар сместен во МНР, кој, до крајот на октомври 2008, треба да биде поврзан со македонските амбасади во странство, со цел да се воспостави единствена и централизирана контрола на издавањето на македонските визи

Образложение

Националниот визен центар сместен во МНР е создаден и функционира.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција