ВМРО-ДПМНЕ: Национална програма за безбедност во патниот сообраќај

Во функција на подобрување на безбедноста на сообраќајот на патиштата до крајот на 2008 година, МВР и МТВ во соработка со Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот ќе изготват Национална програма за безбедност во патниот сообраќај 2008-2012
Образложение

Собранието ја усвои Националната програма за безбедност во патниот сообраќај 2008-2013 [Пристапено на: 28.05.2011].

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција