ВМРО-ДПМНЕ: Национални установи – уметнички галерии

Основање национални установа уметнички галерии во Битола, Струмица, Штип и во Охрид (рок: 2010);

Образложение:

Освен основањето на Национална установа-Уметничка галерија во Тетово, нема информации за основање на нови установи од ваков вид во горенаведените градови. Во прилог ви го оставаме и списокот на Национални установи во Република Македонија и нивните директори. Во Отчетот на ВМРО-ДПМНЕ се вели дека уметничките галерии во Битола, Струмица и Охрид.

Линкови:

 

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција