ВМРО-ДПМНЕ: Надворешните граници и Шенген

Во областа на надворешните граници и Шенген во целост ја заокруживме правната рамка преку донесување на сите закони и подзаконски акти од оваа област.

Образложение

Од 19.12.2009 укинат е визниот режим за Македонија.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција