ВМРО-ДПМНЕ: Надзорен инженер

За подобрување на ефикасноста на инспекциите поврзани со изградба на нови објекти и спречување на дивоградби, ќе воведеме нова професија – надзорен инженер со јавни овластувања. Рок:  2008 година.

Образложение:

Од сајтот на општина Центар се гледа дека за да се добие одобрение за градба потребно е и  извештај од надзорниот инженер.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција