ВМРО-ДПМНЕ: Намалување на стапките на социјални придонеси

Ќе продолжиме со намалување на стапките на социјални придонеси до ниво од 25,4%. Ќе продолжиме да ги намалуваме административните трошоци на фирмите и граѓаните преку регулаторната гилотина и реформата на јавната администрација.

Образложение:

Ветувањето се истражува

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција