ВМРО-ДПМНЕ: Намалување на придонесот за вработување

Придонесот за вработување ќе се намали од 1,6 отсто на 1 процент. Според, Преродбата во 100 чекори (проширена и надградена), ова намалување ќе оди во три чекори и тоа овој процент постепено треба да се намалува во 2009, 2010 заклучно со први јануари 2011.

Образложение:

Според податоците на Управата за јавни приходи оваа давачка навистина е намалена, ама не на ветените 1 процент, туку на 1,2 проценти.

Линкови

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција