ВМРО-ДПМНЕ: Намалување на стапка на абортус

Намалување на стапките на абортус.

Образложение:

Абортусот е лична одлука врз која не е во надлежност на Владата и поради тоа Владата не може да влијае врз таа одука. Намалувањето или зголемувањето на стапката на абортус е условена од голем број на причини кои не се поврзани директно со програмите на Владата.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција