ВМРО-ДПМНЕ: Наставни програми за деца со посебни потреби

Развивање нови наставни програми за основното образование за  децата со посебни образовни потреби, заради подобрување на квалитетот на образованието на овие деца, како и нивно целосно опфаќање во редовните основни училишта или во училиштата за ученици со посебни образовни потреби.

Образложение:

Според направеното истражување во основните училишта во Македонија, донесен е заклучок дека оваа настава не е реализирана и не се спроведува во пракса

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција