ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на нов Драмски театар

Изградба на нов театар на местото на поранешниот Драмски театар, веројатно според истиот принцип како и театар Центар во Скопје, до 2012 година;

Образложение:

Иако проектот за овој театар постои, изградбата се уште не е започната.

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција