ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на нов Македонски народен театар – театар Центар

Изградба на нов театар на местото на поранешниот Македонски народен театар – театар Центар, преку систем на продажба  на земјиштето за деловен центар, во чија цена ќе биде вградена изградбата на театарот во приземјето. Рок: 2012 година;

Образложение:

Иако проектот за овој театар постои, изградбата се уште не е започната.

Линкови:


Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција