ВМРО-ДПМНЕ: Нов систем на издавање лекови и рецепти

Ќе овозможиме достапност на лековите преку автоматска реализација на секој препишан рецепт од матичен лекар во сите аптеки со воведување нов систем на издавање лекови и рецепти сличен на системот во Израел . Рок: септември 2008;

Образложение:

Според опишувањето на системот тој не постои во Македонија.

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција