ВМРО-ДПМНЕ: Нова судска зграда во Скопје

Ќе изградиме нова судска зграда во Скопје во периодот од 2010 до 2012 година.

Образложение:

Во тек е изградбата на новата судска зграда на Основниот суд Скопје 1

Линкови:

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција