ВМРО-ДПМНЕ: Нова зграда за Јавното обвинителство

Ќе ја завршиме изградбата на новата зграда за Јавното обвинителство во која ќе бидат сместени Јавното обвинителство на Република Македонија, Вишото јавно обвинителство Скопје, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција и Основното јавно обвинителство Скопје. [Рок: 2012]

Образложение:

Изградбата на новата зграда на Јавното обвинителство започна во октомври 2010 година. Иако се очекуваше дека ќе биде готова досега, градежните работи не се завршени и зградата се уште не е пуштена во употреба. Со оглед на тоа дека рокот за исполнување на ова ветување е истечен, а градежните работи се се уште во тек, ова ветување се оценува како делумно исполнето. [Ажурирано на: 30.01.2013]

Зграда за Јавното обвинителство
Зграда за Јавното обвинителство

Линкови:

Оценето од: Дејан Димитриевски

Сите коментари и забелешки поврзани со овој и другите написи на Вистиномер, барањата за корекции и појаснувања, како и предлозите за проверка на изјавите на политичарите и ветувањата на политичките партии, можете да ги доставите преку овој формулар

Оставете реакција